OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

UROCZYSTOŚCI

W ROKU 2018

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018
(niedziela)
godz. 12.30

BIERZMOWANIE
23.05.2018
(środa)
godz. 18.00

I KOMUNIA ŚWIĘTA
26.05.2018
(sobota)
godz. 11.00

SŁUGA BOŻY

ks. Wojciech Piwowarczyk
(1902-1992)

You are here:
Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

ZAPROSZENIE

Dzieci, młodzież, rodziców,
wychowawców, nauczycieli i opiekunów
ze wszystkich szkół na terenie naszej parafii
zapraszamy do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo,
dary Ducha Świętego, zdrowie i bezpieczeństwo
w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2017/2018.

Uroczyste dziękczynienie i modlitwa prośby
będą miały miejsce w naszym kościele parafialnym
we wtorek 5 września br. o godz. 900.


Liturgii Mszy św. będzie przewodniczył
Ksiądz Biskup Ordynariusz Dr Jan Piotrowski.

Prosimy ministrantów do posługi liturgicznej przy ołtarzu.

Zachęcamy również, aby z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, tak, aby z Bożą pomocą rozpocząć nowy czas nauki i wychowania młodego pokolenia.
Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 sprawowana jest Msza św. dla rodzin wraz z dziećmi.

Serdecznie zapraszamy!


 

Nasze Parafialne Niepubliczne Przedszkole Serduszko od września najbliższego roku szkolnego 2018/2019 wprowadza dwujęzyczną realizację programu dydaktyczno– poznawczego z dużym naciskiem na dynamiczną naukę języka angielskiego. Naszym celem jest wychowywać w duchu wierności Bożym przykazaniom, poszanowania ludzi i otaczającego świata. Zależy nam, aby dzieci uczęszczające do naszego parafialnego przedszkola były dobrze przygotowane do życia, oraz do odważnego i pełnego kreatywności podejmowania obowiązków i wyzwań szkolnych. Realizację tak postawionego zadania, chcemy realizować w pełnej współpracy z rodzicami. Zapraszamy do naszego przedszkola!

 

PODZIĘKOWANIE

 

W miniony wtorek 22 sierpnia br., ksiądz biskup Jan Piotrowski przeniósł ks. Marcina Piotrowskiego na wikariat do parafii Wniebowzięcia Matki Bożej we Włoszczowie.
Składamy słowa podziękowania ks. Marcinowi Piotrowskiemu za jego czteroletnią, wytrwałą i spokojną posługę wikariusza w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za przygotowywanie dzieci do I Komunii św., młodzieży do Sakramentu bierzmowania, za dzieło katechezy i współpracy z katechetami, nauczycielami i dyrekcją szkół podstawowych Nr 18 i 34.
Dziękujemy również za duszpasterską opiekę na grupą Akcji Katolickiej i Grupą Ewangelizacyjną. Pan Bóg hojnie nagrodzi księdzu Marcinowi za Jego życzliwość, za ducha mądrej i dojrzałej współpracy, za szacunek dla Kaplanów, Sióstr zakonnych, osób posługujących na co dzień w parafii.
Księdzu Marcinowi życzmy, aby na nowej parafii Jego duszpasterskiej posłudze Pan Bóg błogosławił, stawiał zawsze przy boku wierzących, mądrych, odpowiedzialnych i dobrych ludzi.

 

 

"Wypoczywa się zaś w całej pełni
- a lepiej można powiedzieć:
w całej głębi,
kiedy kontakt z przyrodą
staje się kontaktem z Bogiem
obecnym w przyrodzie
i obecnym w duszy ludzkiej"

św.Jan Paweł II

 

Trwają wakacje.
Czas urlopów nie zwalnia nas
od codziennej modlitwy,
uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
Rodzice proszeni są, aby o tym obowiązku przypominali swoim dzieciom.

Życzymy dobrego wypoczynku!

 

112 ROCZNICA URODZIN
ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

25 sierpnia 2017 r.


25 sierpnia br. przypada 112. rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św. Siostry Faustyny, znanej w całym świecie Apostołki Bożego Miłosierdzia. Urodziła się jako trzecie dziecko w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich we wsi Głogowiec. W akcie chrztu świętego zapisano, że przyszła na świat o ósmej rano, a tego roku był to piątek. Mama Siostry Faustyny – Marianna z domu Babel – wspominała, że uświęciła jej łono, bo wcześniejsze porody o mało nie przypłaciła życiem, a kolejne dzieci rodziły się bez problemów. O Helence mówiła: „Błogosławione dziecko, najukochańsza córka”. Natomiast Siostra Faustyna nieustannie dziękowała Bogu za swoich rodziców, ludzi bogobojnych, prawych i pracowitych, którzy wychowywali swoje dzieci w duchu wiary i miłości Boga i ludzi. Dzisiaj dom narodzin Apostołki Miłosierdzia Bożego należy do Sanktuarium jej urodzin i chrztu, a opiekują się nim siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Świnicach Warckich. Do miejsca jej narodzin przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także innych krajów świata, wędrując szlakiem jej życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 23

Parafialne konta bankowe:
30 1240 1372 1111 0010 1331 2571 Pekao S. A. o/Kielce
02 2030 0045 1110 0000 0189 3800    Bank BGŻ o/Kielce