OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

UROCZYSTOŚCI

W ROKU 2018

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018
(niedziela)
godz. 12.30

BIERZMOWANIE
23.05.2018
(środa)
godz. 18.00

I KOMUNIA ŚWIĘTA
26.05.2018
(sobota)
godz. 11.00

SŁUGA BOŻY

ks. Wojciech Piwowarczyk
(1902-1992)

You are here:
OGŁOSZENIA

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19-11-2017 

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we środę - św. Cecylii, Patronki muzyki i chórów kościelnych; w sobotę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia.
2. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30. Modlitwa różańcowa we środy o 17.30 oraz we wszystkie niedziele o godz. 16.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00.
3. We czwartek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Cecylii. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla muzyków, ks. Przemysława, p. Krzysztofa, chórów i scholi w naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Modlitwą i życzliwością otaczamy nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej. Dziękujemy za ich zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii. Po Komunii św. Akt zawierzenia się Chrystusowi Królowi.
5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie nabywać świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze uzyskane ze sprzedanych świec przeznaczone są przez Caritas na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz ich letni wypoczynek. Proszę, abyśmy chętnie włączyli się w to piękne dzieło.
6. Od jutra rozpoczynamy zapisy dzieci do naszego językowego parafialnego przedszkola „SERDUSZKO”. Do przedszkola przyjmujemy dzieci od 2,5 roku życia. Przedszkole służy dzieciom z parafii i spoza. Szczegóły naboru dzieci do przedszkola na internetowej stronie przedszkola, bądź u dyrektor przedszkola według godzin jego otwarcia. Zapraszamy!
7. W najbliższą niedzielę z racji wspomnienia św. Katarzyny o godz. 12.30 Msza św. sprawowana w intencji pracujących na kolei oraz ich rodzin.
8. Zwyczajem lat ubiegłych, w sobotę 02 grudnia br. kandydaci do Sakramentu bierzmowania przyniosą do rodzin naszej parafii opłatki na stół wigilijny.
9. W przyszłą niedzielę o 12.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
10. W zakrystii jest prasa katolicka.
11. Biblioteka parafialna i świetlica czynne w tygodniu o stałych godzinach.
12. Składam wyrazy podziękowania za wszystkie ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach i na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na prace przy naszej świątyni.
13. W najbliższą sobotę 25 listopada br., w salach katechetycznych na plebanii będzie miało miejsce Dekanalne Forum Młodych. Początek o godz. 10.00. Zakończenie około godz. 14.00. W programie wspólnotowa modlitwa uwielbienia, czytanie Słowa Bożego, uwielbienie poprzez wspólny śpiew. Będzie także forum dyskusyjne nt.: „Ludzie młodzi w kościele. Ich miejsce, zadanie, powołanie”.
Zapraszam do udziału w Forum ludzi młodych z naszej parafii, gimnazjalistów, kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie w sposób szczególny zaproszeni są tegoroczni kandydaci do Sakramentu bierzmowania.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz


Archiwum ogłoszeń: