OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

UROCZYSTOŚCI

W ROKU 2018

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018
(niedziela)
godz. 12.30

BIERZMOWANIE
23.05.2018
(środa)
godz. 18.00

I KOMUNIA ŚWIĘTA
26.05.2018
(sobota)
godz. 11.00

SŁUGA BOŻY

ks. Wojciech Piwowarczyk
(1902-1992)

You are here:
OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11-02-2018

 

1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30. W środę o 17.30 różaniec. W każdą niedzielę o godz. 6.10 rano śpiewane są w naszym kościele Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
2. W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.30 i 18.00.
We środę popielcową obowiązuje post ścisły - czyli tak co do ilości jak co do jakości pokarmu. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Post jakościowy czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku, szczególnie jednak w czasie liturgicznym Wielkiego Postu. W Wielkim Poście zabrania się organizowania i uczestnictwa w zabawach, dyskotekach, weselach. Kościół wzywa do trzeźwości.
3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu sprawowane jest nabożeństwo Drogi krzyżowej:
- o godz. 16.30 z udziałem dzieci;
- o godz. 17.15 z udziałem dorosłych,
- o godz. 18.45 z udziałem młodzieży i osób pracujących.
Zwyczajem lat ubiegłych w czasie nabożeństwa Drogi krzyżowej zbierana jest taca na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym sprawowane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15.00.
5. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będą od niedzieli 18 do 21 marca br. Modlitwie rekolekcyjnej będzie przewodniczył ks. Tomasz Karpeta z diecezji bielsko – żywieckiej. Modlimy się o Boże dary na ten czas rekolekcyjnych ćwiczeń.
6. Gimnazjaliści klas drugich oraz uczniowie klas VII, którzy pragną przystąpić do Sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2018/2019 mogą pobrać w zakrystii Kwestionariusze – zgłoszenia. Uroczyste włączenie do „Grupy kandydatów do bierzmowania” nastąpi w czasie wielkopostnych rekolekcji w V niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca br., w czasie Mszy św. o godz. 12.30.
7. Od niedzieli 18 lutego br. rozpoczyna się w naszej parafii katecheza przedmałżeńska. Spotkania będą się odbywały się w Sali katechetycznych po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach i na parafialne konto bankowe.
9. Od środy popielcowej do kosza przed obrazem Jezusa Miłosiernego można składać żywność na świąteczne paczki dla rodzin. Najbardziej potrzebne są mąka, cukier, olej, kasza, ryż.
10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Zachęcam do jej czytania.
11. Biblioteka parafialna, Parafialny Klub dzieci i młodzieży oraz świetlica czynne w dni powszednie o stałych godzinach.
12. Dzisiaj, z racji wspomnienia objawień w Lourdes, o godz. 12.30 Msza św. w intencji osób starszych i chorych. Po Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
15. W naszym parafialnym przedszkolu „SERDUSZKO” trwa nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019. Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci u dyrektor przedszkola codziennie od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach od 8.00 do 15.00. Do przedszkola przyjmowane są dzieci już od 2,5 roku życia. Informacje szczegółowe u dyrektor przedszkola, bądź też na stronie internetowej przedszkola.

 

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz


Archiwum ogłoszeń: