OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

UROCZYSTOŚCI

W ROKU 2018

ROCZNICA
I KOMUNII ŚWIĘTEJ

20.05.2018
(niedziela)
godz. 12.30

BIERZMOWANIE
23.05.2018
(środa)
godz. 18.00

I KOMUNIA ŚWIĘTA
26.05.2018
(sobota)
godz. 11.00

SŁUGA BOŻY

ks. Wojciech Piwowarczyk
(1902-1992)

You are here:
OGŁOSZENIA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17-09-2017 

 

1. Nabożeństwa:
- do Miłosierdzia Bożego: w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
- Modlitwa różańcowa: w niedziele o godz. 16.00 oraz we środy o godz. 17.30.
- nabożeństwo do MB. Nieustającej Pomocy we środy przed Mszą św. o godz. 18.00
- Droga krzyżowa: w piątki o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach.
2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro - w poniedziałek – św. Stanisława Kostki; we czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę - św. O. Pio.
3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 sprawowana jest Msza św. dla rodzin wraz z dziećmi. Serdecznie zapraszamy.
4. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole, oraz wprowadzenie posługujących przy ołtarzu sześciu kandydatów w grupę ministrantów.
4. Kandydaci do Sakramentu bierzmowania swoje spotkanie formacyjne będą mieli za tydzień w niedzielę 24 września br. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30.
5. Od niedzieli 01 października br. w naszej parafii rozpocznie się przygotowanie przedmałżeńskie zwane kursem przedmałżeńskim. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Spotkania odbywać się będą w niedziele miesiąca października w salach katechetycznych w budynku parafialnym.
6. Od niedzieli 08 października br. po każdej Mszy św. niedzielnej będziemy przyjmowali intencje mszalne na rok 2018, oraz na wypominki za zmarłych.
7. Siostry św. Józefa zapraszają na spotkania Dzieci Maryi. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do Sióstr. Siostry zapraszają także dzieci do scholi, która posługuje w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 11.00.
8. W sobotę 23 września br. z naszej parafii udaje się do Kalwarii Zebrzydowskiej autokarowa, doroczna pielgrzymka dziękczynna. W programie oprócz Kalwarii, także pobyt w Łagiewnikach i w Krakowie. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00 rano. Zapisy w zakrystii. Zachęcam do udziału w tym parafialnym dziękczynieniu.
9. W sobotę 23 września br. będzie miał miejsce XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Z naszej parafii udaje się grupa pielgrzymów. Grupie będzie przewodniczył ks. Michał Wojda. Udamy się trasą nr 7 Modrzewiową (Grzegorzewice – Pokrzywianka Górna – Stara Słupia, Nowa Słupia – Święty Krzyż). Ta trasa prowadzi również przez Górę Chełmową z rezerwatem polskiej sosny karłowatej oraz z dużymi mrowiskami. Szczegóły poznamy od przewodników w czasie rajdu. Zapisy wraz z wpłatą 9 zł w zakrystii (na przejazd sprzed kościoła autokarem). W opłacie jest także opłata od uczestnika rajdu w wysokości 2 zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00.
10. Rozpoczyna swoje Powołujemy grupę wolontariuszy, którzy zaangażują się w to dzieło. Opiekunem dzieła w naszej parafii jest ks. Michał Wojda. Chętnych do pomocy dziełu proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
11. W niedzielę 01 października br. zainaugurujemy trzecią edycję festiwalu organowego w ramach Jesiennych Spotkań z muzyką organową. Koncerty będą odbywały się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 we wszystkie niedziele miesiąca października.
W Festiwalu wystąpią koncertujący organiści z Poznania, Krakowa, Warszawy, Legnicy i Lublina. Naszym zamiarem jest popularyzacja bogatej literatury i formy muzyki organowej z różnych epok, która rozbrzmiewać będzie na organach w naszym kościele.
12. Biblioteka parafialna, Parafialny Klub dzieci i młodzieży oraz świetlica czynne w dni powszednie o stałych godzinach.
13. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na potrzeby parafii, w szczególności na prace przy iluminacji kościoła.
14. Trwają zapisy na dodatkową listę uczestników w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Pielgrzymkę organizuje nasza parafia w dniach od 09 do 16 kwietnia 2018 roku.. Koszt pielgrzymki wynosi 3850 zł, oraz 90 dolarów. Cena zawiera przelot samolotem, transfery autokarem, noclegi w hotelu, trzy posiłki dziennie przez całą pielgrzymkę, opiekę pilota, ubezpieczenie, podatek VAT oraz koszt biletów wstępu. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz


Archiwum ogłoszeń: