Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15-05-2022


1. Nabożeństwa majowe – w niedziele i w święta bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30; a w dni powszednie: o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo majowe.

2. W każdą w niedzielę o godz. 16.00 grupy parafialne modlą się na różańcu. I tak, proszę, aby modlitwie różańcowej przewodziły grupy w następującym porządku: I niedziela miesiąca – Parafialne Róże Różańcowe; II niedziela – Legion Maryi; III niedziela – Apostolat Maryjny; IV niedziela – naprzemiennie Grupa Ewangelizacyjna lub Akcja Katolicka

3. W tym tygodniu w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika Podola, Patrona Polski.

4. W tym tygodniu w sobotę 21 maja, o godz. 11.00 – I Komunia św. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem o godz. 10.45 gromadzą się przy Krzyżu misyjnym. Tam, po błogosławieństwie rodziców w procesji wokół kościoła udajemy się na liturgię Mszy św. do świątyni.
Prosimy rodziców i wszystkich uczestników uroczystości o stosowanie się do ustalonego porządku. Prosimy także, aby samochody parkować na parkingu parafialnym, tak, aby na placu przykościelnym było przejście dla liturgicznej procesji do kościoła.

5. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w następującym porządku:
Czwartek [19.05] – od godz. 16.00 – dzieci pierwszokomunijne ze SP nr 18;
Piątek [20.05.] – od godz. 16.00 – dzieci pierwszokomunijne z SP nr 34 oraz dzieci ze szkół spoza naszej parafii.
Po wyspowiadaniu dzieci, będziemy spowiadali pozostałe osoby.

6. W środę 25 maja br. udajemy się z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz ich opiekunami na dziękczynną pielgrzymkę do Krakowa – Mogiły, do Sanktuarium słynącego łaskami Krzyża Świętego. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30 rano, powrót tego samego dnia około godz. 19.00. Zachęcam rodziny i dzieci do tego dziękczynienia.
Zapisy na wspomnianą pielgrzymkę dzisiaj w zakrystii, bądź na jutrzejszym spotkaniu.

7. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają swoje spotkanie w poniedziałek [16.05.]. Próba generalna we środę [18.05]. Spotkania rozpoczynają się o godz. 18.45. Prosimy o punktualność!

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła będzie miała miejsce pokutna procesja różańcowa w intencji pokoju i obrony życia. Organizatorem procesji jest parafia przy wydatnym zaangażowaniu osób świeckich z parafialnej Grupy Ewangelizacyjnej im. Sługi Bożej Luisy Piccarrety [GEP], oraz redakcji i czytelników Cichego Przyjaciela, we współpracy z opiekunem grupy ks. Łukaszem Siedleckim.
Zwieńczeniem nabożeństwa będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Całość modlitwy zakończy się Apelem Jasnogórskim. Patronem tej modlitwy różańcowej jest św. Andrzej Bobola.

9. W zakrystii jest prasa katolicka.

10. Świetlica, biblioteka parafialna oraz parafialny Klub Dzieci i Młodzieży czynne w tygodniu o stałych godzinach.

11. Składam wyrazy podziękowania za dobrowolne ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe i w kopertach. Przeznaczamy je na parafialny fundusz remontowy dzięki któremu realizujemy prace remontowe i inne przy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję.

12. W przyszłą niedzielę wolontariusze Caritas będą zbierać do puszek dobrowolne datki na hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Szczegóły na plakatach w gablocie przykościelnej.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz