Ogłoszenia parafialne

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23-02-2020


1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30. We środę o 1730 różaniec, a we czwartek o godz. 17.15 Koronka do św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu przypada środa popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.30 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – spożywamy jeden posiłek do sytości, dwa pozostałe lekkie. W każdy piątek roku, a szczególnie w czasie Wielkiego Postu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście Kościół zachęca do modlitwy i postu, zabrania organizowania i uczestnictwa w zabawach, dyskotekach, weselach, itp.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu sprawowane jest nabożeństwo Drogi krzyżowej: o godz. 16.30 z udziałem dzieci; o godz. 17.15 z udziałem dorosłych, zaś o godz. 18.45 z udziałem ludzi młodych i tych, którzy pracują do późnych godzin popołudniowych. Zwyczajem lat ubiegłych w czasie nabożeństwa Drogi krzyżowej zbierana jest taca na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego.

4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza św. z homilią.

5. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkolnej będą od niedzieli 29 marca do środy 01 kwietnia br. Modlimy się o ich błogosławione owoce.

6. W zakrystii można pobierać Kwestionariusze dla osób, które pragną rozpocząć roczne przygotowanie katechetyczno duszpasterskie uprawniające do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
Adresatami tego przygotowania są uczniowie klas siódmych oraz inne osoby, które pragną przystąpić do tego sakramentu. Uroczyste ich włączenie do grona kandydatów do Sakramentu bierzmowania nastąpi w czasie rekolekcji, w niedzielę 29 marca br., w czasie Mszy św. o godz. 1230.

7. W najbliższą sobotę 29 lutego na godz. 10.00 do sali katechetycznej zapraszamy rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi do przymiarki strojów komunijnych.

8. W zakrystii jest prasa katolicka.

9. Trwa nabór dzieci do naszego parafialnego Niepublicznego Przedszkola „SERDUSZKO”. Przyjmujemy dzieci od 2,5 roku życia z terenu parafii, miasta Kielce i okolicy. Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci u dyrektor przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Nasze przedszkole w tym roku świętuje 10-lecie powstania. Główne uroczystości jubileuszowe w czerwcu i we wrześniu. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

10. Biblioteka parafialna, Parafialny Klub dzieci i młodzieży czynne w dni powszednie o stałych godzinach.

11. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe.

12. W dniach od 07 do 12 września br. [poniedziałek – sobota] planowana jest parafialna pielgrzymka do słynącego łaskami Sanktuarium maryjnego w Lourdes, we Francji. Program i szczegóły pielgrzymki, oraz zapisy wraz z wpłatą 1000 zł. w zakrystii.

13. Od wtorku 28 kwietnia do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (31 maja br.) w naszej parafii będą miały miejsce 33 dniowe rekolekcje wg. nauki Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Codziennie, uczestnik rekolekcji podejmuje swoje ćwiczenia duchowe indywidualnie, w domu. Spotykamy się razem raz w tygodniu, by uczestniczyć w Eucharystii oraz we wspólnej modlitwie i formacji. Tych, którzy zainteresowani są tą formą pracy duchowej nad sobą zapraszamy do zapisywania się w zakrystii do udziału we wspomnianych rekolekcjach. Rekolekcje będą miały charakter osobisty i wspólnotowy wg. Podręcznika pt.: Do Jezusa przez Maryję.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz