Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18-04-2021


1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30. We środę o 17.30 różaniec, a w piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa. We czwartek o godz. 17.15 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: dzisiaj 23-a rocznica święceń biskupich księdza biskupa Mariana Florczyka; jutro rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI-go. W piątek 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.
Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia otaczamy naszą modlitwą i składamy im serdeczne życzenia.
Naszą modlitwą otaczamy również księdza proboszcza naszej parafii, który w piątek obchodzi swoje imieniny. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia Mszą św. o godz. 12.30 rozpocznie się spotkanie formacyjne tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy o obecność, gdyż na spotkaniu zostaną podane plan oraz szczegóły przygotowania liturgicznego do bierzmowania.

4. Od jutra rozpoczynają się spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia I Komunii św. Pierwsze spotkanie w dniu jutrzejszym [poniedziałek] – 19.04. Następne we środę – 21 04. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 18.45.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach oraz na konto bankowe. Przeznaczamy je na prace przy naszej świątyni.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą, obecnością, posługą przyczynili się do pobożnego przeżycia naszych uroczystości odpustowych. Dziękujemy Kapłanom, pracownikom parafii, wolontariuszom, oraz służbie liturgicznej. Wszystkim Parafianom i Gościom z serca dziękujemy.

7. W zakrystii jest prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

8. Świetlica, biblioteka parafialna oraz parafialny Klub Dzieci i Młodzieży czynne o stałych godzinach.

9. Do chorych z pierwszo piątkową posługą sakramentalną udamy się w sobotę 8 maja, od godz. 9.00. Ksiądz proboszcz usłuży chorym w I piątek miesiąca – 7 maja, również od godz. 9.00.

10. Dzisiaj przy naszym kościele wolontariusze zbierają do puszek dobrowolne datki na rzecz hospicjum św. Matki Teresy.

 

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz