Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA

I niedziela adwentu – 03 12 2023 r.

1. Rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu przygotowującego nas do pobożnego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. W Adwencie codziennie roraty – rano o godz. 630 i po południu o godz. 1630. Na tę Mszę św. roratnią zapraszamy dzieci oraz tegorocznych kandydatów do Sakramentu bierzmowania.
2. W dni powszednie tygodnia oraz w niedzielę nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 1730. Modlitwa różańcowa we środy o 1730 oraz we wszystkie niedziele po mszy św. o godz. 1500. We czwartki o godz. 1715 modlitwa uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem. W Adwencie w piątki nie będzie Drogi krzyżowej.
3. W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą odbywały się przez trzy niedziele Adwentu. Natomiast w dni powszednienie nie będzie spotkań rekolekcyjnych. Przez cały czas adwentu, szczególnie w niedzielę korzystamy z sakramentu pokuty i pojednania, tak abyśmy mogli przygotować swoje serce na spotkanie z tajemnicą Bożego Narodzenia.
W najbliższą niedzielę rozważania rekolekcyjne będą dotyczyły sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy do udziału w tej nowej formie rekolekcyjnej.
4. W czwartek wspomnienie – św. Ambrożego, a w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
5. W piątek – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 630; 700; 1630 i 1800. Natomiast o godz. 1200 Msza św. w „Godzinę łaski dla całego świata”. Modlitwa ta łączy się z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i modlitewne czuwanie!
6. W przyszłą niedzielę [10 grudnia br.] w czasie Mszy św. o godz. 1100 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcony medalik i łańcuszek. Medalik i łańcuszek rodzice kupują we własnym zakresie.
7. Dzisiaj o godz. 1500 Msza św. w intencji sióstr i braci z parafialnych róż różańcowych. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
8. W zakrystii można nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze uzyskane ze sprzedanych świec przeznaczone będą przez Caritas na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz ich letni wypoczynek. Proszę, abyśmy także włączyli się w to samarytańskie dzieło. Są także kalendarze misyjne na 2024 r.
9. W dniu wczorajszym, tegoroczni kandydaci do Sakramentu bierzmowania przynieśli do rodzin naszej parafii poświęcony opłatek na wigilijny stół. Przyjmijcie proszę ten poświęcony chleb razem z życzeniami od nas duszpasterzy posługujących w naszej parafii i Sanktuarium diecezjalnym. Ci, którzy z różnych powodów nie otrzymali opłatka mogą go otrzymać w zakrystii. Zapraszam!
Tak, jak poprzednimi laty, z racji opłatka można złożyć dobrowolny datek na niedzielną tacę w kościele. Po wypłaceniu należności z racji zakupu opłatka, pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy kościele, a w szczególności na modernizację kotłowni i CO w kościele.
10. Zwyczajem lat ubiegłych od jutra przy ołtarzu Matki Pocieszenia będzie kosz na sypkie i długoterminowe produkty spożywcze do świątecznych paczek dla biednych rodzin z naszej parafii. Dziełem pomocy będą zajmowały się grupy parafialne.
11. W zakrystii jest prasa katolicka.
12. Od 1 grudnia w dawnym budynku katechetycznym został otwarty żłobek. Przyjmujemy dzieci od 1 do 3 lat życia. Zapraszamy!
13. Biblioteka parafialna czynna we wtorki i w czwartki od godz. 1600 do 1800.
Świetlica parafialna dla dzieci i młodzieży czynna od poniedziałku do piątku o stałych godzinach.
14. Składamy wyrazy podziękowania za wszystkie ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu. Przeznaczamy je na parafialny fundusz remontowy dzięki któremu możemy prowadzić liczne prace przy naszej świątyni. .
Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz