Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA

Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

1. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek –Dzień Fatimski; we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła; w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres Wielkanocy.
2. Trwa czas miesiąca maja, który poświęcony jest czci dla Matki Bożej.
Nabożeństwo majowe jest odprawiane w niedziele i w święta po Mszy św. o godz. 1500; a w dni powszednie o godz. 1715 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo majowe. Zachęcam do udziału w nabożeństwach.
Ofiarujmy je proszę za nasze rodziny, a szczególnie za dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do Sakramentu bierzmowania.
3. Jutro, w poniedziałek – 13 maja – Dzień fatimski. W naszym kościele o godz. 1700 nabożeństwo majowe, a po nim modlitwa różańca fatimskiego. O godz. 1800 msza św. fatimska z procesją maryjną wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. We czwartek, po Mszy św. o godz. 1800 w kaplicy św. S. Faustyny Godzina święta.
5. Trwają spotkania – próby przygotowujące dzieci i młodzież do ich uroczystości.
W tym tygodniu przygotowania będą odbywać się w następującym porządku:
–Dzieci pierwszokomunijne – wtorek [14] i czwartek [16] maja.
–Kandydaci do Sakramentu bierzmowania – piątek – 17 maja.
–Dzieci z pierwszej rocznicy I Komunii św. – środa – 15 maja.
Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 1845. Prosimy o punktualność!!!!
6. Dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek 27 maja organizowana jest jednodniowa pielgrzymka dziękczynna do sanktuarium słynącego łaskami Krzyża świętego w Nowej Hucie – Mogile. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 730 rano, powrót tego samego dnia około godz. 1930. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce  dzieci wraz ze swoimi rodzicami bądź opiekunami.
7. W zakrystii jest prasa katolicka.
8. Świetlica, biblioteka parafialna czynne w tygodniu o stałych godzinach.
9. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach oraz na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na „parafialny fundusz remontowy”, dzięki któremu realizujemy różna prace przy naszej świątyni.
Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz