Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24-03-2019


1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30. W środę o 17.30 różaniec.
2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu sprawowane jest nabożeństwo Drogi krzyżowej:
– o godz. 16.30 z udziałem dzieci; – o godz. 17.15 z udziałem dorosłych, – o godz. 18.45 z udziałem młodzieży i osób pracujących. Zwyczajem lat ubiegłych w czasie nabożeństwa Drogi krzyżowej zbierana jest taca na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym sprawowane są we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza św. z kazaniem.
4. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będą od niedzieli 07 do 09 kwietnia. Natomiast dla dzieci i młodzieży szkolnej rekolekcje będą od środy 03 do piątku 05 kwietnia br.
5. W zakrystii można pobierać Kwestionariusze dla osób, które pragną rozpocząć roczne przygotowanie do Sakramentu bierzmowania. Adresatami tego przygotowania są uczniowie klas siódmych. Uroczyste ich włączenie do grona kandydatów nastąpi w czasie rekolekcji, w niedzielę 7 kwietnia br. podczas Mszy św. o godz. 12.30.
6. Na placu kościelnym, obok tablicy ogłoszeń stoi pojemnik na odzież. Jego właścicielem jest Dzieło Pomocy Misjom. Składamy do niego odzież. Bardzo proszę, aby wkładać ją do pojemnika, a nie pozostawiać obok. Włączamy się tym samym w dzieło pomocy mieszkańcom Afryki. Celem tego dzieła jest budowanie studni i szkół dla tamtejszych dzieci.
7. Tradycyjnie II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasłem Dnia były słowa „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Owocem tego dnia są dzieła miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących wsparcia w krajach misyjnych. W naszej parafii ten dzień będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. W dzieło to będziemy mogli włączyć się duchowo i materialnie. Dobrowolne datki pieniężne będzie można składać do puszek.
8. Biblioteka parafialna, Parafialny Klub dzieci i młodzieży czynne w dni powszednie o stałych godzinach.
9. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe.
10. W dniach od 23 do 28 września br. [poniedziałek – sobota] planowana jest parafialna pielgrzymka do Fatimy i do Santiago de Compostela. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zapisy na wspomnianą pielgrzymkę. Przy zapisie na pielgrzymkę należy dokonać „wpłaty zobowiązującej” w wysokości 200 zł.
11. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 następne spotkanie ewangelizacyjnego kursu KANA.
12. Dzisiaj przymiarka strojów dla dzieci pierwszokomunijnych. Chłopców do przymiarki stroju prosimy do sali na plebanii po Mszy św. o godz. 11.00, natomiast dziewczęta po Mszy św. o godz. 12.30.
13. W najbliższą sobotę 30 marca, o godz. 19.45 w kinie Moskwa będzie pokaz filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Bilety grupowe w cenie promocyjnej 11 zł. Udajemy się tam razem z parafią bł. Jerzego Matulewicza. Zapisy wraz z wpłatą 11 zł. w zakrystii. Dojazd i powrót we własnym zakresie.
14. Do kosza przed obrazem Jezusa Miłosiernego można składać żywność na świąteczne paczki dla rodzin. Najbardziej potrzebne są mąka, cukier, olej, kasza, ryż.
15. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz