Ogłoszenia parafialne

1. NIEDZIELA ADWENTU
28-11-2021


1. W Adwencie w dni powszednie roraty o godz. 6.30, oraz po południu z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 16.30. W niedziele nie sprawuje się Mszy św. roratniej, a w sobotę roraty tylko o godz. 6.30.
Przez cały tydzień o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego, we środę różaniec. W niedzielę różaniec o godz. 16.00, a nabożeństwo do miłosierdzia Bożego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30.

2. Spowiadamy codziennie rano w czasie Mszy św. od 6.30 do 7.30, oraz po południu od godz. 17.30 do 18.30.

3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła; w piątek – św. Franciszka Ksawerego, w sobotę – św. Barbarę. Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.
Przypadają także: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W najbliższą sobotę – 4 grudnia, od godz. 9.00 kapłani udadzą się z pierwszopiątkową posługą sakramentalną do osób starszych i chorych. Ks. proboszcz z posługą sakramentalną odwiedzi chorych w najbliższy piątek – 3 grudnia, także od godz. 9.00.
5. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo „pięciu sobót” do NS NMP. Do modlitwy tej wzywa nas Matka Boża z Fatimy.

6. W czwartki, w kaplicy adoracyjnej św. S. Faustyny po Mszy św. o godz. 18.00 ma miejsce Godzina Święta – modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie rozważa się słowo Boże, a w modlitwie uwielbienia prosimy, aby Duch Święty nas uświęcił i dał łaskę pokoju. Zapraszamy!

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od niedzieli 12 do wtorku 14 grudnia br.

8. Zwyczajem lat ubiegłych opłatek na stół wigilijny będzie roznoszony do rodzin parafii w sobotę – 4 grudnia br. Proszę o pomoc w roznoszeniu opłatka na stół wigilijny.

9. Caritas Polska rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Proszę, abyśmy włączyli się w to dzieło. Świece można nabyć w zakrystii.

10. Zwyczajem lat ubiegłych, od jutra przy ołtarzu Matki Bożej Pocieszenia będzie kosz na sypkie produkty spożywcze, olej i konserwy do świątecznych paczek dla osób i rodzin w potrzebie.

11. W zakrystii jest prasa katolicka.

12. Składam wyrazy podziękowania za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę i na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na prace przy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję.

13. Przypominamy o konieczności pilnego przestrzegania podawanych przez GIS wskazań dotyczących mycia rąk, noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego.

14. Dzisiaj swoje spotkanie katechetyczno formacyjne mają tegoroczni kandydaci do Sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz