Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18-08-2019


1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30.
W dni powszednie o godz. 17.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, we środę modlitwa różańcowa i nabożeństwo do MB. Nieustającej Pomocy.
W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej; w niedzielę o godz. 16.00 – modlitwa różańcowa.

2. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie – św. Bernarda; we czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej; w sobotę – św. Bartłomieja. Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy serdeczne życzenia.

3. Spowiadamy codziennie rano od 6.30 do 7.30 oraz po południu od godz. 17.30 do 18.30.

4. We czwartek – 19 września br. będzie miała miejsce doroczna dziękczynna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00 powrót na godz. 20.00. Zapisy wraz z wpłatą 40 zł. w zakrystii.

5. W zakrystii jest prasa katolicka.

6. Od niedzieli 08 do niedzieli 06 października br. w naszej parafii będzie katecheza przedmałżeńska. Spotkania będą w niedziele, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Pragnę poinformować, że podejmujemy prace przy kościele. I tak, najpóźniej jesienią doprowadzimy wodę do kościoła, bo obecnie ujęcie jest niewystarczające.
Ponadto zostały zamówione do naszej świątyni: ołtarz Matki Bożej Pocieszenia oraz balustrada przed ołtarzem w kaplicy adoracyjnej. Została już zakupiona figura św. Michała Archanioła, która zostanie na stałe umieszczona w naszym kościele. Witrażysta rozpoczął już pracę przy dalszej części witraży do kaplicy adoracyjnej.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz