Ogłoszenia parafialne

 

Uroczystość Trójcy Świętej 
04-06-2023

1. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele i w święta bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1500; a w dni powszednie: o godz. 1715 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo czerwcowe.
2. W każdą w niedzielę o godz. 1600 grupy parafialne modlą się na różańcu. Proszę, aby modlitwie różańcowej przewodziły grupy w następującym porządku: I niedziela miesiąca – Parafialne Róże Różańcowe; II niedziela – Legion Maryi; III niedziela – Grupa Ewangelizacyjna; IV niedziela – Apostolat Maryjny; V niedziela – Akcja Katolicka. Dzisiaj modlitwie przewodniczą Parafialne Róże Różańcowe..
3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro – św. Bonifacego; w czwartek – uroczystość Bożego Ciała.
W uroczystość Bożego Ciała Msze św. w porządku niedzielnym – przed południem o godz. 700; 900; po procesji [około godz. 1145] oraz po południu o godz. 1500 i 1800. Udział w procesji nie dopełnia obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
4. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 900. Trasa procesji ta sama co ubiegłymi latami. Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych, a także o dekorację domów i mieszkań. To jest nasze wielkie święto! Nie może nas zabraknąć!
W Boże Ciało na Mszę św. o godz. 900 oraz na procesję zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów, asystę liturgiczną, siostry i braci z Parafialnych Róż Różańcowych.
Jak poprzednimi latami także i w tym roku proszę, aby mieszkańcy z ulicy Piekoszowskiej, Lecha i Mieszka I zbudowali ołtarze oraz je udekorowali. Ołtarze będą do zabrania z kaplicy przedpogrzebowej we czwartek – w Boże Ciało – od godz. 600. Liturgii Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Andrzej Kaleta.
5. Od piątku do czwartku przyszłego tygodnia włącznie oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1800 Msza św., a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1100.
6. W sobotę 17 czerwca br. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd sprzed kościoła rano o godz. 630, powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
7. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 1800 próba chóru parafialnego.
Schola dziecięca swoje próby śpiewu ma w soboty o godz. 1515.
8. W zakrystii jest prasa katolicka.
9. Świetlica, parafialna biblioteka oraz parafialny Klub Dzieci czynne o stałych godzinach.
10. W przyszłą niedzielę składka do puszek dobrowolnych ofiar na rzecz diecezjalnego funduszu budowy.
11. W tym tygodniu, w czwartek Bożego Ciała nie ma Godziny świętej.
12. W sobotę 17 czerwca 2023 r. odbędzie się w Wiślicy Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 900 a zakończy Mszą św. o godz. 1430. Z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd. Osoby chętne proszę, aby zgłaszały się w zakrystii. Zapraszamy!
13. Jutro – w poniedziałek (5.06) w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1030.
14. We środę – 28 czerwca z naszej parafii będzie autokarowa pielgrzymka do Kalisza, do sanktuarium św. Józefa. Wyjazd o godz. 600. Powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych.
15. Składam wyrazy podziękowania za dobrowolne ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe i w kopertach. Przeznaczamy je na parafialny fundusz remontowy dzięki któremu realizujemy prace remontowo – budowlane przy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz