Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26-06-2022


1. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30; a w dni powszednie do czwartku włącznie o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej nabożeństwo czerwcowe. W każdą w niedzielę o godz. 16.00 grupy parafialne modlą się na różańcu.

2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – św. Ireneusza; w środę – uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów.

3. W tym tygodniu przypadają także: I piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 16.00 i o godz. 18.00. Wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. Spowiadamy codziennie rano w czasie Mszy św. od 6.30 do 7.30, oraz po południu od 17.30 do 18.30, w piątek już od 16.00.

4. W czasie wakacji nie odwiedzamy chorych z pierwszopiątkową posługą sakramentalną. W przypadkach nagłych, każdorazowo należy prosić księdza z Sakramentem Namaszczenia chorych.

5. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo „pięciu sobót” do NS NMP. Do modlitwy tej wzywa nas Matka Boża z Fatimy. Modlitwę prowadzi Legion Maryi.

6. Drodzy Parafianie! Przekazuję słowa podziękowania za liczny udział i dobre przygotowanie uroczystości i oktawy Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie wspaniałych ołtarzy w Boże Ciało mieszkańcom i rodzinom przy ul. Piekoszowskiej, Lecha i Mieszka I.
Słowa wdzięczności przekazuję także za przygotowane ołtarze w czwartek, w oktawie Bożego Ciała – prze figurze Pana Jezusa – Akcji Katolickiej, przy figurze św. S. Faustyny – Grupie Ewangelizacyjnej, przy św. Janie Pawle II – rodzinom – P. Kutnowskim i P. Chrzęszczykom oraz przy kościele Grupie Apostolatu Maryjnego. Dziękuję z liczny udział, przepiękne kwiaty i dekoracje, niesione w procesji: różaniec, feretrony i baldachim.
Dziękuję asyście liturgicznej, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, służbie liturgicznej, kapłanom za ich zaangażowanie i pomoc, a także świeckim osobom posługującym w parafii. Wszystkich obejmuję serdecznością i proszę, aby Bóg darzył swym błogosławieństwem, zdrowiem, pokojem i bezpieczeństwem.

7. Zakończyliśmy rok szkolny. Panu Bogu dziękujemy za ten czas. Dziękuję Państwu katechetom Kaplanom i świeckim za przygotowanie dzieci do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania. Ufam, że wakacje będzie czasem modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

8. Składam wyrazy podziękowania za dobrowolne ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe i w kopertach. Przeznaczamy je na parafialny fundusz remontowy dzięki któremu realizujemy prace remontowo – budowlane przy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

9. W zakrystii jest prasa katolicka.

10. Nasza parafialna biblioteka w czasie wakacji do końca sierpnia będzie zamknięta.

 

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz