Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14-10-2018


1. Zachęcamy do udziału w misjach parafialnych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą szczegółowy program misji.
2. Wczoraj Mszą św. i procesją maryjną wokół kościoła rozpoczęliśmy misje parafialne. Zakończymy je w sobotę dedykowaniem kaplicy św. S. Faustyny na kaplicę adoracyjną o pokój w świecie i w Ojczyźnie.
3. Chciałem zwrócić uwagę na kilka ważnych wydarzeń dotyczących naszych misji parafialnych. I Tak:
a. We wtorek o godz. 10.30 Droga krzyżowa z udziałem ludzi starszych i samotnych.
Natomiast na godz. 18.00 zaproszeni są małżonkowie. W czasie liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenie wstawiennictwu św. Rodzinie.
Po Mszy św. będzie miała miejsce procesja różańcowa ulicami: Mieszka, Lecha, Chrobrego, Piekoszowska do Lecha potem do Mieszka i do kościoła. Przynosimy ze sobą lampiony. Rozważania do tajemnic światła przygotuje Kościół domowy. Będziemy modlić się za rodziny. Po zakończeniu lampiony pozostawimy przy pomniku św. Jana Pawła II.
b. We środę o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych. Po Mszy św. udzielimy chorym Sakramentu namaszczenia chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Także we środę o godz. 19.00 Msza św. z katechezą i modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!
c. W piątek o godz. 18.00 uroczyste poświęcenie Krzyża misyjnego i krzyży rodzinnych. Na tę liturgię przynosimy krzyż ze swojego mieszkania. Po poświęceniu procesja z krzyżami wokół kościoła i uroczysta liturgia Msza św.
d. W sobotę o godz. 18.00 uroczyste zakończenie misji. Jubileuszowe dziękczynienia będzie połączone z dedykowaniem kaplicy św. S. Faustyny na kaplicę wiecznej adoracji i modlitwy o pokój. Liturgii będzie przewodniczył ks. biskup ordynariusz Jan Piotrowski.
4. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw. Starajmy się jak najliczniej przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
5. W zakrystii zgłaszamy chorych, których kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą w najbliższą sobotę 20 października br. od godz. 8.30. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
6. Zachęcam, aby dzieci uczęszczające na różaniec wzięły udział w wystawie – konkursie różańców zatytułowanym „Różaniec drogą do nieba”. Warunkiem uczestnictwa jest własnoręcznie zrobiony różaniec. Opatrzony podpisem różaniec, można będzie zamieścić na ustawionych od jutra w kościele planszach. Pod koniec października dla uczestników konkursu będą symboliczne nagrody.
7. Msza św. o Boże błogosławieństwo dla uczestników pielgrzymki do Gietrzwałdu oraz ich rodzin będzie sprawowana we wtorek 16 października o godz. 8.00.
8. Dzisiaj w niedzielę 14 października br., o godz. 12.30 Msza św. i spotkanie dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy!
9. W zakrystii po każdej Mszy św. zapisujemy intencje mszalne na pierwsze półrocze 2019 roku oraz na wypominki za zmarłych.
10. Dzisiaj w całej Polsce zbiórka dobrowolnych datków pieniężnych na rzecz Funduszu Stypendialnego Fundacji im. Św. Jana Pawła II. Dobrowolne datki pieniężne na ten cel składamy do puszek ustawionych w kościele przy wyjściu z kościoła.
11. W zakrystii jest prasa katolicka.
12. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach w zakrystii oraz na parafialne konto bankowe. Przeznaczamy je na prace przy świątyni i przy kaplicy św. S. Faustyny.
13. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00 serdecznie zapraszam do naszej biblioteki parafialnej. W sobotę biblioteka czynna od godz. 9.00 do 11.00. Zapraszamy!

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress