Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17-02-2019


1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30. We środę o 17.30 różaniec, a we czwartek o godz. 17.15 Koronka do św. Michała Archanioła. W niedzielę modlitwa różańcowa o godz. 16.00.
2. W tym tygodniu przypadają: w piątek święto katedry św. Piotra, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Polikarpa.
3. W przyszła niedzielę jest spotkanie tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Uzupełnione indeksy z wykonanymi zadaniami katechetycznymi kandydaci składają przed ołtarzem celem ich kontroli i uzyskania ostatecznego potwierdzenia, że roczne przygotowanie katechetyczne zostało ukończone pomyślnie.
4. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach serdecznie dziękuję. Dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość i szacunek. Dziękuję również za ofiary pieniężne złożone w czasie kolędy.
5. Od dzisiaj w zakrystii można pobierać Kwestionariusze dla osób, które pragną rozpocząć roczne przygotowanie katechetyczno – duszpasterskie uprawniające do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.
Adresatami tego przygotowania są uczniowie klas siódmych oraz inne osoby, które chcą przystąpić do tego sakramentu. Informacje szczegółowe w zakrystii. Uroczyste włączenie do grona kandydatów do Sakramentu bierzmowania nastąpi w czasie rekolekcji, w niedzielę 7 kwietnia br. w czasie Mszy św. o godz. 1230.
6. Od niedzieli 24 lutego br. rozpoczyna się w naszej parafii katecheza przedmałżeńska zwana kursem przedmałżeńskim. Szczegóły w zakrystii.
7. W zakrystii jest prasa katolicka. Zachęcam do jej lektury.
8. W naszym parafialnym przedszkolu „SERDUSZKO” trwa nabór dzieci w wieku od 2,5 lat na rok szkolny 2019/2020. Rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci u dyrektor przedszkola codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
9.
Biblioteka parafialna, Parafialny Klub dzieci i młodzieży czynne w dni powszednie o stałych godzinach.
10. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe.
11. Od października ubiegłego roku jest w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o pokój.
Drodzy zachęcam do jak najliczniejszego korzystania z tej modlitwy i adoracji. Zapraszam do naszej kaplicy adoracyjnej.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz