Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
3-10-2021


1. Nabożeństwa:
– do Miłosierdzia Bożego – w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.30; a w dni powszednie o godz. 17.15;
– nabożeństwo różańcowe – od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 16.30 z udziałem dzieci; natomiast przez cały tydzień o godz. 17.30 – z udziałem osób dorosłych i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
Zwyczajem lat poprzednich w poszczególne dni tygodnia grupy parafialne będą prowadziły modlitwę różańcową. I tak, zapraszamy do tej modlitwy:
– poniedziałek – Parafialne Róże Różańcowe
– wtorek – Grupa Ewangelizacyjna
– środa – Legion Maryi
– czwartek – Apostolat Maryjny
– piątek – Akcja Katolicka
– sobota – Kościół Domowy
– niedziela – tradycyjnie – uczestniczący w modlitwie.

2. Dzieci szkolne przychodzą na nabożeństwo różańcowe w dniach od poniedziałku do piątku na godz. 16.30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 prowadzą modlitwę różańcową we wtorki i czwartki; natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34 w poniedziałki, środy i piątki.
Dzieci będą mogły wziąć udział w wystawie zatytułowanej „Mój różaniec”. Warunkiem jest własnoręcznie zrobiony różaniec. Podpisany należy przynieść do kościoła i zamieścić na ustawionych planszach. Pod koniec miesiąca października dla uczestników wystawy przewidziane są symboliczne nagrody.

3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Franciszka, we wtorek – św. S. Faustyny; we czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy serdeczne życzenia.

4. W najbliższy wtorek w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. S. Faustyny. Świętujemy. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 18.00. Suma odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy św. dziękczynna procesja wokół kościoła. Kazania będzie głosił ks. Jan Ślęczka, ze Zgromadzenia Księży Saletynów z Dębowca. Zapraszamy Was drodzy Parafianie na wspólne świętowanie! Proszę asystę liturgiczną, siostry i braci różańcowych, służbę liturgiczną, do niesienia różańca, feretronów. To jest nasze wspólne świętowanie!

5. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza św. w intencji sióstr i braci z parafialnych Róż Różańcowych.

6. W zakrystii jest prasa katolicka.

7. W przyszłą niedzielę – 10 października br. od swoich rodziców dzieci pierwszokomunijne otrzymają różaniec. Poświęcenie i wręczenie różańca dzieciom będzie miało miejsce w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Rodzice kupują różańce dzieciom we własnym zakresie.

8. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. S. Faustyny modlitewne czuwanie połączone z rozważaniem Męki Pana Jezusa. Zapraszamy!

9. Intencje mszalne na drugie półrocze 2022 roku będzie można zapisywać od wtorku 5 października.

10. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone na tacę, w kopertach w zakrystii oraz na parafialne konto bankowe, które są przeznaczone na parafialny fundusz remontowy.

11. Szkoła Podstawowa nr 34 zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na JESIENNĄ ZBIÓRKĘ MAKULATURY, która odbędzie się w dniach 2-11 października 2021 r.
Makulaturę można składać do pojemnika ustawionego przy Bibliotece Miejskiej przy SP. nr 34 [ul. Naruszewicza].

 

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz