Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13-09-2020


1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.30; w dni powszednie o godz. 17.30. We środę różaniec; w piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. We czwartek o godz. 17.15 – nabożeństwo do Św. Michała, Archanioła.

2. W tym tygodniu w liturgii przypadają: w poniedziałek – św. Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana; w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kostki.

3. Dzisiaj Dzień fatimski. O godz. 19.15 modlitwa różańcowa, a o godz. 20.00 Msza św., po której przejdziemy wokół naszej świątyni w modlitewnej procesji maryjnej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. Dzisiaj w podczas liturgii Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym 2020/2021. Po Mszy św. będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci.

5. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie katechetyczno – formacyjne dla rodziców oraz ich dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.

6. W najbliższą sobotę – 19 września 2020 r., godz. 11.00 I Komunia św. W związku z przygotowaniem sobotniej uroczystości dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na spotkania w kościele – w poniedziałek [14-ego] i w środę [16-ego] 09 br., o godz. 19.00.
Próba generalna do uroczystości I Komunii św. – w piątek – 18 września o godz. 19.00.

7. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i bliskich będzie we czwartek – 17 września br., od godz. 16.00.

8. We wtorek – 22 września udajemy się z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz ich opiekunami na dziękczynną pielgrzymkę do Krakowa – Mogiły, do Sanktuarium słynącego łaskami Krzyża Świętego. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00 rano, powrót tego samego dnia około godz. 19.00. Zachęcam rodziny i dzieci do tego dziękczynienia.

9. W najbliższą sobotę – 19 września, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup ordynariusz Jan Piotrowski poświęci nowy ołtarz ku czci Matki Bożej Pocieszenia, balustradę i witraż św. Józefa w kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Drodzy Parafianie dziękuje Wam za życzliwość i hojność! Dziękuję także Państwu Ofiarodawcom – Fundatorom. Dziękuję pani projektant architekt Ewie Szczudłowskiej.
Dzieła te ufundowane zostały i przeznaczone dla naszej świątyni. Poświęcone w najbliższą sobotę będą nam służyły inspirując nas do wdzięcznej modlitwy. Będą także przypominały pokoleniom o nas, którzy w trudzie, ale w sile wspólnoty Kościoła wszystko to uczyniliśmy, bo tak kazało serce, wiara w Boga i braterska miłość do człowieka.
Drodzy! Serdecznie zapraszam na tę uroczystość! To jest nasze święto dziękczynienia Bogu, że w tak trudnym czasie pozwolił nam wykonać wiele prac przy naszej pięknej świątyni. Dziękujemy szczególnie za ołtarz Matki Bożej Pocieszenia!

10. Jeszcze w tym tygodniu w zakrystii można pobrać Kwestionariusz dla kandydata do Sakramentu bierzmowania. Dotyczy to młodzieży z klas ósmych.

11. W niedzielę 20 września br., w czasie Mszy św. o godz. 12.30 rozpoczniemy roczne przygotowanie katechetyczne do przyjęcia wspomnianego Sakramentu.
Pierwsze spotkanie katechetyczne nowych grup kandydatów do bierzmowania będzie miało miejsce w niedzielę 27 września w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Uczestnictwo obowiązkowe!

12. W zakrystii jest prasa katolicka.

13. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach i na parafialne konto bankowe.

14. Przypominamy o konieczności częstego mycia rąk i noszenia maseczek, także w kościele. Zachowywanie tych zaleceń jest wyrazem naszej mądrości i odpowiedzialności za siebie i innych. Wszystkim musi zależeć, aby nikt z nas nie został zarażony, i aby nie zarażał innych korona wirusem.

15. Od niedzieli 04 października br. będzie nowa książka na intencje mszalne na pierwsze półrocze 2021 roku.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz