Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU
1-12-2019


1. Rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu przygotowującego nas do pobożnego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. W Adwencie w dni powszednie roraty – rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 16.30. Na tę Mszę św. [16.30] roratnią od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci oraz tegorocznych kandydatów do Sakramentu bierzmowania. W sobotę roraty są tylko rano o godz. 6.30.

2. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30. Modlitwa różańcowa we środy o 17.30 oraz we wszystkie niedziele o godz. 16.00. We czwartki po Mszy św. roratniej o godz. 16.30 modlitwa uwielbienia Boga ze świętym Michałem Archaniołem i Chórami Aniołów. W Adwencie w piątki nie będzie nabożeństwa Drogi krzyżowej.

3. Adwentowe rekolekcje w naszej parafii będą od niedzieli 15 do wtorku 17 grudnia. Medytacji rekolekcyjnej przewodniczył będzie prezbiter ze Zgromadzenia Księży Saletynów. Modlimy się o błogosławione owoce rekolekcyjnego czasu.

4. We środę – przypada wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Mikołaja, biskupa; w sobotę – św. Ambrożego; w niedzielę 08 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Przypadają także: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 16.00 i o 18.00. Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie miało miejsce po Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00.

5. W niedzielę – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Mszą św. o godz. 12.30 rozpoczniemy „Godzinę łaski dla całego świata”.
Modlitwa ta łączy się z objawieniem Maryi, która 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i modlitewne czuwanie!

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dzieci pierwszokomunijne otrzymają od rodziców medalik i łańcuszek. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 zostaną im uroczyście poświęcone. Medalik i łańcuszek rodzice kupują we własnym zakresie.

7. Do chorych z pierwszopiątkową posługą sakramentalną kapłani udadzą się w najbliższą sobotę 07 grudnia, od godz. 8.30. Ja odwiedzę chorych w najbliższy piątek – także od godz. 8.30.

8. Dzisiaj o godz. 16.30 Msza św. w intencji sióstr i braci z parafialnych róż różańcowych.

9. W zakrystii można nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze uzyskane ze sprzedanych świec przeznaczone będą przez Caritas na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz ich letni wypoczynek. Proszę, abyśmy także
włączyli się w to samarytańskie dzieło.

10. W dniu wczorajszym, tegoroczni kandydaci do Sakramentu bierzmowania przynieśli do rodzin naszej parafii poświęcony opłatek na wigilijny stół. Przyjmijcie proszę ten poświęcony chleb razem z życzeniami od nas duszpasterzy posługujących w naszej parafii i Sanktuarium diecezjalnym.

11. Tak, jak poprzednimi laty, z racji opłatka dobrowolny datek można złożyć na niedzielną tacę w kościele. Po wypłaceniu należności z racji zakupu opłatka, pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy kościele, a w szczególności przy kaplicy adoracyjnej.

12. Słowa wdzięczności i uszanowania przekazuję ludziom młodym przygotowującym się do sakramentu bierzmowania, a przede wszystkim ich rodzicom, którzy pobłogosławili im na tę samarytańską wykonaną w dniu wczorajszym posługę roznoszenia opłatka na stół wigilijny.

13. Przy Jezusie Miłosiernym jest kosz na sypkie i długoterminowe produkty spożywcze (nie słodycze) do świątecznych paczek dla rodzin z naszej parafii. Dziełem pomocy będą zajmowały się grupy parafialne.

14. W zakrystii jest prasa katolicka. Zachęcam do jej lektury.

15. Biblioteka parafialna, świetlica parafialna dla dzieci i młodzieży czynne w dni powszednie o stałych godzinach.

16. Składam wyrazy podziękowania za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę i na parafialne konto bankowe i w zakrystii. Przeznaczamy je na prace przy kościele i kaplicy adoracyjnej.

17. Od dzisiaj w zakrystii, bądź w kancelarii parafii można zapisywać się na pielgrzymkę parafialną organizowaną do Libanu. Pielgrzymka będzie w dniach od 17 do 24 marca 2020 r. W programie pobyt w sanktuarium św. Charbela – w miejscu jego urodzenia i zamieszkania, jak również u jego grobu, gdzie spoczywa jego ciało; także Sydon, Tyr, Harissa, Quadish. Szczegóły programu można otrzymać w zakrystii. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii wraz z wpłatą zaliczki 500 zł. Koszt pielgrzymki 8 dniowej z trzema posiłkami 5300 złotych oraz 100 dolarów. Zainteresowanych zapraszam na wspomnianą pielgrzymkę.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz