Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU
09-12-2018


1. W dni powszednie tygodnia nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30; w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30. Modlitwa różańcowa we środy o 17.30 oraz we wszystkie niedziele o godz. 16.00. W Adwencie w piątki nie ma Drogi krzyżowej.
2. W Adwencie codziennie roraty – rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 16.30. Na tę Mszę św. roratnią zapraszamy dzieci oraz tegorocznych kandydatów do Sakramentu bierzmowania.
3. Adwentowe rekolekcje w naszej parafii będą od niedzieli 16 do wtorku 18 grudnia. Medytacji rekolekcyjnej przewodniczył będzie świecki diakon dr Tomasz Kosiek. Modlimy się o błogosławione owoce rekolekcyjnego czasu. Program rekolekcji w gablocie i na internetowej stronie parafii.
4. We czwartek przypada wspomnienie św. Łucji; w piątek – św. Jana od Krzyża.
5. W zakrystii można nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pieniądze uzyskane ze sprzedanych świec przeznaczone będą przez Caritas na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz ich letni wypoczynek. Proszę, abyśmy włączyli się w to samarytańskie dzieło.
6. Zwyczajem lat ubiegłych przy Jezusie Miłosiernym jest kosz na sypkie i długoterminowe produkty spożywcze do świątecznych paczek dla biednych rodzin w naszej parafii. Dziełem pomocy będą zajmowały się grupy parafialne.
7. W zakrystii jest prasa katolicka. Zachęcam do jej lektury. Są także kalendarze i kartki świąteczne.
8.
Biblioteka parafialna, świetlica parafialna dla dzieci i młodzieży czynne w dni powszednie o stałych godzinach.
9.
Składam wyrazy podziękowania za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę i na parafialne konto bankowe.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz