Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA

XXV niedziela zwykła – 23-09-2023

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w niedziele i w dni powszednie o godz. 1730; w środę modlitwa różańcowa i nabożeństwo do MB. Nieustającej Pomocy.
2. W tym tygodniu w środę przypada – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Wacława, męczennika; w piątek – świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima.
Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy pamięć w modlitwie i najserdeczniejsze życzenia.
3. W piątek o godz. 1700 w naszym kościele będzie miało miejsce nabożeństwo Różańcowe ze św. Archaniołami. Modlitwie będzie przewodniczył Zastęp św. Michała Archanioła. Zapraszam do wspólnej modlitwy czcicieli św. Michała Archanioła.
Spotkania modlitewne i formacyjne Zastępu św. Michała Archanioła będą w III wtorek miesiąca o godz. 1630.
4. W niedzielę 08 października w czasie Mszy św. o godz. 1100 tegoroczne dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców poświęcone różańce. Prosimy, aby rodzice kupili różaniec dziecku we własnym zakresie.
5. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 1800 w kaplicy św. S. Faustyny nabożeństwo Godziny świętej. Zapraszamy
6. Dzisiaj kandydaci do Sakramentu bierzmowania mają swoje pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne. Spotkanie to rozpocznie się Mszą św. o godz. 1230.
7. Przygotowanie młodzieży do Sakramentu bierzmowania od tego roku szkolnego będzie odbywało się w szkolnych salach katechetycznych u katechetów. Szczegóły przygotowania i inne istotne sprawy porządkowe zostaną omówione na spotkaniu po Mszy św. o godz. 1230. Zapraszamy! Odpowiedzialnym za całość przygotowań jest ks. Robert Woszczycki.
8. Próba chóru w najbliższy wtorek, o godz. 1845.
9. Trwają przygotowania do generalnej modernizacji i konserwacji instalacji przepompowni centralnego ogrzewania w naszej świątyni. Ze względu na zbliżającą się jesień i zimę chciałbym przyśpieszyć te prace. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii, aby wsparły materialnie wspomnianą modernizację kotłowni i ogrzewania naszego kościoła.
10. W zakrystii jest prasa katolicka.
11. Składam wyrazy podziękowania za dobrowolne ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, na parafialne konto bankowe i w kopertach. Przeznaczamy je na parafialny fundusz remontowy dzięki któremu realizujemy prace remontowo – budowlane przy naszej świątyni.
Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz