Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13-10-2019


1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo fatimskie.
O godz. 19.15 różaniec fatimski.
O godz. 20.00 Msza św. z procesją fatimską ze świecami i lampionami wokół kościoła. Serdecznie zapraszam.

2. Nabożeństwa:
– nabożeństwo różańcowe – godz. 16.30 z udziałem dzieci; o godz. 17.15 – z udziałem osób dorosłych i młodzieży.

3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – św. Teresy z Avili; we czwartek – św. Ignacego z Antiochii; w piątek – św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę – bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy serdeczne życzenia.

4. Dzisiaj o godz. 12.30 poświęcenie różańca dla dzieci pierwszokomunijnych. Następnie poświęcone różańce rodzice wręczą swoim dzieciom. Różańce dla swoich dzieci rodzice kupują we własnym zakresie. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci będzie bezpośrednio po Mszy św.
Kandydaci do Sakramentu bierzmowania swoje spotkanie będą mieli w niedzielę – 27 października br. Msza św. o godz. 12.30; spotkanie formacyjne bezpośrednio po Mszy św.

5. Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Jest to czas rozważania wielkiego dzieła św. Jana Pawła II oraz modlitewna wdzięczność Bogu, że dał nam takiego Rodaka. Dopełnieniem tej wdzięczności niech będzie nasz dobrowolny dar materialnego wsparcia funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży i dzieci często z rodzin o skromnych możliwościach materialnych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym modlitewnie i materialnie włączają się w to dzieło.

6. Rozpoczęły się zapisy na samolotową pielgrzymkę do sanktuarium św. Charbela w Libanie. Pielgrzymka będzie w dniach od 17 do 24 marca 2020 r. W programie pobyt w sanktuarium św. Charbela – w miejscu jego urodzenia i zamieszkania, jak również u jego grobu, gdzie spoczywa jego ciało; także Sydon, Tyr, Harissa, Quadish. Szczegóły programu można otrzymać w zakrystii. Są także na fp parafii. Szczegóły i zgłoszenia w zakrystii.
Św. Charbel to prorok miłości. Przebaczenia, a przede wszystkim pustelnik i nieustanny orędownik ludzi chorych i zagubionych.

7. Biblioteka parafialna czynna: w poniedziałki od godz. 17.00 do 19.00; we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 16.00 – 18.00; natomiast w soboty od godz. 9.00 do 11.00.

8. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zbiórka ministrantów ze swoim opiekunem. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.

9. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 próba chóru parafialnego.

10. W zakrystii jest prasa katolicka.

11. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary pieniężne złożone w ubiegłym tygodniu na tacę, w kopertach w zakrystii oraz na parafialne konto bankowe.

12. Intencje mszalne na drugie półrocze 2020 roku będzie można zapisywać od niedzieli 20 października.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz