Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
23-06-2019


1. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30; a w dni powszednie o godz. 17.15.

2. Jutro w poniedziałek – uroczystość św. Jana Chrzciciela; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Licznym Solenizantkom i Solenizantom przekazujemy serdeczne życzenia. Wśród nich są ksiądz kanonik Piotr Zagała oraz ksiądz wikariusz Piotr Grabarz. Otaczamy ich naszą modlitwą i składamy serdeczne życzenia.

3. Codziennie Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.30.

4. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. Zwyczajem lat ubiegłych proszę o przygotowanie ołtarzy na placu przy kościele. I tak o przygotowanie ołtarza przy krzyżu misyjnym proszę Akcję Katolicką; przy figurze św. S. Faustyny Grupę Ewangelizacyjną; przy figurze św. Jana Pawła II rodziny, które co roku przygotowują ten ołtarz oraz przy kościele Apostolat Maryjny.
We czwartek – w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała będzie zbierana taca na cele misyjne.
Podczas czwartkowej liturgii kończącej Oktawę Bożego Ciała będziemy prosić w modlitwie, aby Bóg otaczał nas swoją opieką, chronił od zniszczeń i powodzi uprawy rolne, oraz pozwolił zebrać obfite plony.
Zwieńczeniem tej modlitwy będzie poświęcenie przyniesionych do świątyni wianków sporządzonych z kwiatów i ziół leczniczych.

5. Organizujemy wczaso-rekolekcje dla rodzin w Ochotnicy Górnej w terminie od 27 lipca do 02 sierpnia br. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u ks. prefekta Krzysztofa Sochackiego.

6. W najbliższą sobotę 29 czerwca w naszej parafii i diecezjalnym sanktuarium będzie miał miejsce koncert organowy w wykonaniu maestro Pawła Seligmana, który jest z wykształcenia organistą, pianistą, kameralistą i pedagogiem. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą między innymi w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Austrii, Francji, Niemczech, na Słowacja, oraz w Czechach. Początek koncertu o godz. 18.45.

7. W zakrystii jest prasa katolicka.

8. Dziękuję za ofiary pieniężne składane na tacę, w kopertach i na bankowe konto parafialne. Przeznaczamy je na prace przy naszej świątyni.

Ks. Jerzy Ostrowski, proboszcz